Tarptautinis projektas „STEM mokymasis įtraukiant meną“

Gimnazijoje sudaryta projekto vykdymo komanda iš dešimties 8–10 klasių mokinių ir penkių mokytojų.

Projekto pagrindinis tikslas skatinti sąmoningą STEM žinių ir gebėjimų lavinimą(si) kuriant atsinaujinančios energijos šaltinius ateities ekologiškos gyvensenos modeliams. Per šiuos mėnesius ne tik mokinių komanda, bet ir jų bendraklasiai įsitraukė į įvairias veiklas. Mokiniai piešė vėją dailės pamokose, nagrinėjo vėjo temą tautosakoje, lietuvių literatūros kūriniuose ir parengė pristatymus, dalinosi surinkta informacija apie vėją pagonybėje bei išlikusius simbolius tarptautinėje konferencijoje „Do you know...“, geografijos pamokų metu rinko informaciją ir aptarė atsinaujinančios energijos svarbą ateities miestų kūrimui.

Projekto partnerės mokyklos iš Serbijos ir Turkijos buvo pasirinktos etwinning platformoje paskelbus apie projekto temą ir partnerių paiešką. Gegužės 9-13 dienomis įvyko pirmas partnerių susitikimas Lietuvoje. Atvyko po 5 mokinius ir 2 mokytojus iš Serbijos ir Turkijos. Pirmąją diena projekto dalyviai svetingai buvo pasitikti gimnazijos mokinių skambiu pasisveikinimu su Turkijos ir Serbijos vėliavėlėmis rankose. Žaisdami aktyvų žaidimą susipažino vieni su kitais, apžiūrėjo gimnazijos patalpas, buvo tokie žingeidūs, kad norėjo viską išbandyti: pagroti gitara, pašokinėti Kangoo batais, palaipioti turistų laipiojimo sienele. Po pietų visa komanda iškeliavo į Grikienių km. Anykščių r., kur galėjo apžiūrėti žaliosios energijos gamintojas – vėjo jėgaines.

STEAM centre Panevėžyje projekto dalyviai užtruko porą dienų kurdami, projektuodami anemometrus, kuriuos išbandė matuodami vėjo greitį. Projekto dalyviams patiko Panevėžio kraštotyros muziejus ir miesto istorija. Savaitės veiklos buvo praturtintos saldžia ekskursija į Trakus, kur projekto dalyviai apsilankė pilyje, grožėjosi Trakų miestu ir mėgavosi šokolado gaminimo pamoka. Veiklų sąrašą papildė pristatymo apie vėjo energiją kūrimas su ArcGIS programa bei pagoniškų simbolių piešimas ant lininių maišelių. Svečiai susidomėję stebėjo gimnazijos dienos šventę. Projekto dalyviams buvo įteikti sertifikatai, simbolinės dovanėlės. Jos primins vykdomą projektą ir Lietuvą. Serbai ir turkai pastebėjo mokyklos aplinkų išskirtinumą, galimybę vykti į ekskursijas su mokyklos autobusu, išskirtines STEAM centro suteikiamas edukacines veiklas ir puikią Lietuvos gamtą. 

ERASMUS+ projekto dėka buvo užmegzti bendradarbiavimo santykiai su užsienio mokyklomis. Bendradarbiaudami mokiniai ugdosi bendrąsias bei dalykines kompetencijas, tobulina anglų kalbos vartojimo įgūdžius, lygina skirtingas kultūras, įgyja naujų draugų.

 

Autorius:
Eglė Balsienė

Nuotraukos:
Eglė Balsienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos