Keliaujantis pasakų lagaminas

Pasaka – tai pats suprantamiausias būdas vaikui sužinoti, kas yra gyvenimas ir kaip reikia gyventi. Pasakose taip pat matomas santykis su žmonėmis, gyvenimiškos situacijos (draugystė, meilė, apgaulė, džiaugsmas, liūdesys, empatija ir t.t.). Tęsiant Erasmus +KA2 projekto „Teisės. Aktyvus pilietiškumas ir pagyvenusių žmonių vaidmuo visuomenėje“ veiklas, Raguvos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Skruzdėliukas“  vaikams buvo organizuota popietė – susitikimas tema “Sekam pasaką kitaip”. Į susitikimą atvažiavo Raguvos kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studijos ,,Šypsena“ artistai su paslaptingu lagaminu. Vaikai spėliojo, kas jame gali būti? Išsiaiškinome, kad  atkeliavo pasaka ir jos veikėjai. Su vaikais kalbėjome, kodėl jiems patinka pasakos, kas jiems pasakas seka ar skaito, ko iš jų galima pasimokyti. Pristatėme lietuvių liaudies pasaką “Kuršiukas” ir jos personažus – lėles. Vaikai taip pat dalyvavo pasakoje, pagelbėjo lėlėms spręsti iškilusius klausimus. Pasakojo, kaip jie elgtųsi būdami vienu ar kitu personažu ir ko galima išmokti iš pasakų. Vėliau jiems patiems buvo leista pabūti lėlių valdytojais ir sekti savo pasakėlę. Tokia edukacija atskleidė, kad kiekvienas gali būti kūrėjas, pasakų ir istorijų sekėjas, juk prisidengus lėlę įgyji tarsi daug daugiau galių ir drąsos. Tokį lagaminą namuose norėtų turėti daugelis.

Pasakų lagaminas savo kelionę tęsė toliau ir išvažiavo į Atvelykio šventę Panevėžio rajono Upytės tradicinių amatų centre. Ten vyko graži pavasarinė šventė su daugybe edukacinių programų: audimo, kalvystės, pynimo, vėlimo, bitininkystės pažinimo. Pasakos, tai taip pat savotiška edukacija – fizinė ir dvasinė terapija. Lavinanti kūrybiškumą, vaizduotę, išlaisvinanti ne tik vaiką, bet suaugusį. Lėlių pagalba galima nusikelti į kitokį pasaulį ir į viską pasižiūrėti kitokiu kampu. Skirtingų kartų bendravimas ir atrastas tarpusavio ryšys yra neįkainojama vertybė. Dalijimasis patirtimi ir išmintimi, diskutuojant ir kantriai klausantis pašnekovo – be jokios abejonės didžiulė abipusė nauda. Atradus pasakų pasaulį galima patirti labai įdomių nuotykių, sužinoti naujų dalykų ir juos pritaikyti kasdieniame gyvenime. Ieškokite, Jūs tikrai jį rasite, o radę būsite maloniai nustebinti.

Ina Kuodienė,

projekto Erasmus +KA2 projekto „Teisės. Aktyvus pilietiškumas ir pagyvenusių žmonių vaidmuo visuomenėje“ dalyvė.

Ina Kuodienė

Sigutė Laugalė, Kotryna Juškaitė, Valdemaras Liudvinavičius