Patyriminis žygis

Birželio 12-14 d. penkiolika Raguvos gimnazijos mokinių vykdė vaikų socializacijos, vaikų vasaros užimtumo ir poilsio, smurto ir patyčių prevencijos programų projektą „Kuriu, keliauju, domiuosi“ – dalyvavo patyriminiame žygyje kanojomis Aukštaitijos nacionaliniame parke. Plaukta maršrutu: Uteno ež. – Utenykščio ež. – Bukos upė – Baluošo ež. – Baluošykščio ež.  – Srovinaičio ež. – Almajos upė – Asėko ež. – Linkmeno ež. (nakvynė prie Linkmeno ežero). Linkmeno ež. – Asalnykščio ež. – Asalnų ež. – Lūšio ež. – Šakarvos ež. – Žeimeno ež. – Pakretuonė (nakvynė Pakretuonės poilsiavietėje). Žeimeno ež. – Žeimenos upė – Buivydo ež. – Buivydai. Iš viso teko įveikti virš 60 kilometrų. Mokiniai pirmą kartą plaukė kanojomis. Pirmiausia reikėjo išmokti jas valdyti, irkluoti neįprastu irklu, įveikti įvairias kliūtis, dirbti komandoje.

Žygį pradėjome nuo Uteno ežero stovyklavietės. Teko įveikti Uteno, Utenykščio ežerus, plaukti Bukos upe, Baluošo, Baluošykščio, Srovinaičio ežerais, Almajos upe, Asėko, Linkmeno ežerais ir nakčiai apsistojome prie Linkmeno ežero esančioje stovyklavietėje. Tą dieną ne kartą reikėjo įveikti įvairias gamtines kliūtis, kanojas persinešti per kelią. Kitą dieną įveikėme Linkmeno, Asalnykščio, Asalnų, Lūšių, Šakarvos, Žeimenio ežerus ir nakčiai apsistojome Pakretuonės stovyklavietėje, kurioje jau stovyklavo moksleiviai iš Ukrainos. Per dieną teko įveikti apie 20 kilometrų. Trečią dieną vėl plaukėme Žeimenio ežeru, Žeimenos upe, įveikėme Buivydo ežerą ir finišavome Buivydų kaime, kur laukė gimnazijos autobusas.

Per tris dienas teko patirti įvairių nuotykių, aplankyti kelyje pasitaikančius gamtos, kultūros paminklus, gėrėtis nuostabia gamta, įvairiais paukščiais, gyvūnais. Vakarais žaidėme įvairius žaidimus, mokėmės sukurti laužą, gaminti valgį. Vaikai mokėsi laikytis higienos neįprastomis sąlygomis, gaminti valgį ne tik sau, bet ir kitiems, padėti draugams įveikiant įvairias kliūtis, suteikti pagalbą.

Sigitas Žudys

Sigitas Žudys, Lauryna Matuzaitė