Netradicinio ugdymo diena

• Paskelbta: 2023-05-15

Gegužės 12 dieną gimnazija šurmuliavo nuo ankstyvo ryto. Renginiui, skirtam gimnazijos dienai, buvo kruopščiai ruoštasi: laukė metų darbų aptarimas, nominacijos. Gimnazijos darbuotojai ir mokiniai ruošėsi šventei ne vieną dieną.

Renginio tikslas tarsi įpareigojo rasti gimnazijoje tai, kas šviesiausia. Tad iškart po pusryčių susirinkome į paruoštą salę su scena, mokytojos Aušros Žilinskienės ir jos pagalbininkų papuošta baltais žiedais, primenančia rojaus sodo žydėjimą. Orkestriniu ritmu susirinkusius šventės dalyvius pasveikino Vadoklių kultūros centro merginų grupė „Šokio mūza“ (vadovė Neda Šnyraitė), įžiebdama susidomėjimo kibirkštį, pažadino net ir tuos, kurie dar snūduriavo.

Po „ugningo“ šokio susidomėjimo sulaukė šmaikštuolė Gaudrė, deklamuodama eilėraštį apie baimes. Renginio vedėjų Andrėjos ir Justino į sceną aptarti nuveiktų darbų, jais pasidžiaugti buvo pakviesta direktorė Inesa Vietienė. Direktorė ir mokinių parlamento prezidentė Austėja įteikė padėkos raštus mokiniams, atstovavusiems gimnazijai. Buvo pasidžiaugta Mokinių parlamento II vietos laimėjimu Panevėžio miesto ir rajono bendrojo ugdymo įstaigų mokinių savivaldų konkurse „Geriausia mokinių savivalda“. Deklamavo Aleksandra. Dainavo darželio mažieji bičiuliai, Martyna, Andrėja, grojo gitaros būrelio vadovas Mantas ir jo mokinys Arminas. GIS būrelio vadovė Aušra Skrebienė pasidžiaugė mokinių veikla, įteikė padėkos raštus. Socialinė pedagogė Giedrė Šuminskaitė ir klasių veiklos kuratorė Lilija Pleškienė paskelbė „Šauniausios klasės“ nominacijas iškovojusias klases. Oficialią renginio dalį baigė 4K modelio projekto tikslu pasirinkusi šokį Urtė su studijos draugėmis.

Po pietų pertraukos Mokinių parlamentas organizavo  „Sidabrinės tarkos 2023“ nominacijas.  TOP 10 įnešė šelmiškos nuotaikos gūsį į žiūrovų būrį. Nominuoti „Metų dyva“, „Metų klonas“, „Metų vairuotojas“, „Metų pora“, „Metų frazė“, „Svarbu ne ūgis, o smūgis“, „Metų širdžių daužytojas“, „Metų klasė“, „Metų žvaigždė“, „Tarkų tarka 2023“. Nominantai tradiciškai gavo po tarką.

Renginys baigėsi, salė liko pilna baltų žiedų – tebūnie šventė kiekvienoje mokykloje, dovanojanti gėrio pojūtį, skatinanti ieškoti prasmės...

Klasių veiklos kuratorė Lilija Pleškienė

Arminas Danila, IIIg kl.