Kalėdinių žaisliukų gaminimas su 3D rašikliais

• Paskelbta: 2022-11-28

Labai susidomėjome auklėtojos pasiūlymu pamokai, kurioje išmoktume piešti 3D rašikliu. Sužinojome kaip su 3D rašikliu pagaminti įvairius kalėdinius žaisliukus.

3D rašiklio siūlai gaminami iš PLA medžiagos, tai tvirtas ir netoksiškas polimeras, atsparus aukštoms temperatūroms ir agresyvioms aplinkoms (šarminei, rūgštinei). Šis 3D rašiklio siūlas gaminamas iš organinių medžiagų, o iš jo pagaminti daiktai yra saugūs net vaikams. Toks 3D pieštukams skirtas siūlas plačiai naudojamas maisto pramonėje, taip pat jis labai tinka gaminti interjero detalėms, biuro įrangai ar net buities smulkmenoms.

Kaip naudojami 3D pieštuko siūlai? Jie tinka didelių ir sudėtingų konstrukcijų kūrimui ir būtent su jais geriausia pradėti mokytis 3D modeliavimo.

Nors iš pradžių mes buvome skeptiški ar mums patiks, bet galiu pasakyti atvirai, tikrai nenusivylėme šia patirtimi.

Už šį renginį dėkojame mūsų klasės auklėtojai Dianai Grigaliūnienei ir klasių veiklų kuratorei Lilijai Pleškienei.

Arūnas Vaičiulis

Meilė Zinkevičiutė, Gabrielė Padelevičiutė