Paskutinio skambučio šventė Raguvos gimnazijoje

• Paskelbta: 2022-05-27

Gegužės 25 dieną visa mokyklos bendruomenė buvo pakviesta palydėti abiturientus į didįjį gyvenimo kelią. Sulaukę jų neįprasto kortežo, gyvu koridoriumi nulydėję į obelų žiedais ir balionais išpuoštą sporto salę stebėjome ne tik Raguvos gimnazistų brandą, tačiau ir didelį nerimą. Šventę organizavę vienuoliktokai pristatė kiekvieną abiturientą, priminė mokyklos dienų išdaigas, nuotykius, svajones. Gimnazijos pirmokai posmais apibendrino mokykloje praleistų metų svarbą, įteikė po laimės sagutę – talismaną. Jautrus buvo gimnazijos Direktorės, Pavaduotojos, pirmosios mokytojos, mokytojos Aušros, mamos Linos atsisveikinimas, Andrėjos daina... „Čia kelio pradžia“ – J. Degutytės žodžiais buvimo mokykloje prasmę įvardijo patys dvyliktokai, dėkoję tėvams, labai taikliai parinkę citatas mokytojams apie jų dėstomo dalyko reikšmę ar įžvelgę mokytojų elgsenos detales. Jie perdavė vienuoliktokams saugoti mokyklos vertybes – paliko testamentą. Ir išėjo... savo svajonių įgyvendinti, nes vienuoliktokai renginį baigė įteikdami po helio balioną, simbolizuojantį siekius ir svajones, kurios labai gražiai pakilo virš Raguvos.

Sigitas Žudys

Sigitas Žudys