Žibintų šventė

• Paskelbta: 2022-11-30

Visą lapkričio mėnesį antrokai ir trečiokai buvo apsupti ,,Šviesos". Švento Martyno vardo diena yra minima lapkričio 11 dieną. Tą dieną yra švenčiama Žibintų arba Šviesos šventė. Kai dienos darosi vis trumpesnės, rytai tamsūs ir ūkanoti, tada supranti, kad labai norisi jaukumo. Tai pastebėjo ir Raguvos gimnazijos mažieji veiklos sumanytojai, kurie nusprendė, šiam laikotarpiui suteikti daugiau šviesos ir šilumos. Suprasdami, kad mus šildo ne tik besikūrenanti ugnis, bet ir nuoširdūs palinkėjimai, pokalbiai, malonios staigmenos. O sielos šviesa ir yra tikroji žibinto šviesa, kurią svarbu saugoti, prižiūrėti ir neleisti jai užgesti. ,,Šviesos nešėjai" prisiplanavo veiklų, užduočių ir užsiėmimų ėmėsi darbų. 2 klasės mokiniai su mokytoja Sandra Vaičiuliene gamino žibintus, rašė gražius žodžius, palinkėjimus ir svajones į klasės atminimų knygelę. Dekoravo žvakes, kurios simbolizuoja ne tik šilumą ir šviesą, bet ir jaukumą, rūpestį. Trečiokai su mokytoja Angele Kiziene pasipuošę žvakeles ir kas rytą jas degdavo išsakydami pačius nuoširdžiausius žodžius vieni kitiems. Rašė linkėjimus, savo jausmus ir mintis į ,,Gerų žodžių skrynelę“. Su mokytoja Kotryna Juškaite mokiniai išmoko Ingos Šeduikienės dainelę "ŽIBINTAS" ir žaidimus, kurie skirti susikaupimo laikotarpiui. Lapkričio 30 d. gimnazijos menėje vyko ,,Žibintų" šventė. Visi drauge dar kartą pasidžiaugė šauniai prabėgusiu mėnesiu, pasidalino patirtomis emocijomis, pristatė ką išmoko ir sukūrė besiruošdami šiai šventei, dainavo ir žaidė. Netrūko nei šviesos, nei šilumos. O šis laikotarpis tęsiasi, nes prasideda nuostabus švenčių laukimas, kai norisi daryti dar daugiau gerų darbų, sakyti daugiau nuoširdžių žodžių ir būti kartu. Saugokime kiekvienas savo širdies žibintus!

Sandra Vaičiulienė, Angelė Kizienė

Sandra Vaičiulienė, Angelė Kizienė