Artimesnė pradinukų pažintis su latvių vaikų literatūra

• Paskelbta: 2020-10-05

Rugsėjo 21–25 dienomis mūsų gimnazija dalyvavo tarptautiniame Lietuvos ir Latvijos mokyklų bibliotekų projekte „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa“. Šis projektas Lietuvos ir Latvijos mokyklose vyksta nuo 2017 m. Mes jame dalyvavome trečią kartą. Gimnazijos bibliotekininkė 2–4 klasių mokinius supažindino su kaimyninės baltų šalies kultūra, geografija, jos kalba, kuri artima mūsų kalbai, pristatė tris latvių vaikų rašytojus, skaitė jų kūrinių ištraukų, surengė viktoriną.

Projekto iniciatoriai – Jonavos r. Žeimių mokykla-daugiafunkcis centras ir Jonavos rajono mokyklų bibliotekininkų metodinis būrelis.
Projekto partneriai – Vytauto Didžiojo universitetas, Latvijos Respublikos ambasada Lietuvoje, Lietuvos Respublikos ambasada Latvijoje, Jonavos rajono savivaldybė, Latvijos Nacionalinis kino centras, Lietuvos kino centras.

Projekto rėmėjai: „Kavos Draugas“, „Fėjos namai“, „Sapiegos klinika“,  „Glasseson“, „Skaitmeninė rinkodara“, „Lonas“.
Projekto Facebook grupė: „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa“.

Dalia Karaliūnienė, bibliotekininkė

Dalia Karaliūnienė, bibliotekininkė