37-as europos jaunųjų dviratininkų saugaus eismo konkursas

Paryžiuje rugsėjo 19-22 dienomis Panevėžio r. Raguvos gimnazijos 6 klasės mokinė Gabrielė Žvironaitė kartu su Lietuvos jaunųjų dviratininkų komanda, kurią sudarė keturi 11-12 metų mokiniai, dalyvavo 37-ame Europos jaunųjų dviratininkų saugaus eismo konkurse (ETEC-2024). Konkurse rungėsi 18 komandų iš įvairių Europos šalių.

Dalyviai atliko teorines ir praktinio važiavimo rungtis: sprendė dviračių ir elektrinių mikrojudumo priemonių vairuotojų KET testus, atpažino dviračio gedimus, įveikė figūrinio vairavo du etapus, sankryžų labirintą ir imituotas eismo situacijas. Nors užduotys buvo sudėtingos, ypač dėl kalbos barjero, komanda įgijo daug naudingos patirties.

Kitą dieną komanda keliavo po Paryžių. Plaukė Senos upe, pamatė Eifelio bokštą, Luvrą, Noterdamo katedrą, lankėsi Eliziejaus laukuose, prie Triumfo arkos, Monmartro. Vaikai taip pat galėjo nemokamai važinėtis metro ir tramvajais po miestą, o vakare mėgavosi šventine vakariene, kurios metu gavo kitų komandų suvenyrus bei dovanas.

Šis konkursas paliko neišdildomus įspūdžius ir daug vertingų patirčių visam gyvenimui!

Algirdas Rutkauskas automobilio ir technologijų mokytojas

Algirdas Rutkauskas automobilio ir technologijų mokytojas